- 1/1
Hovedutstillinge Rockheim/Geir Mogen
Antall, varighet og pris
Maks antall: 20 deltakere
Varighet: ca 45 minutter
Tidspunkt: Kl 12:00 eller 14:00. Om dere ønsker et annet klokkeslett enn det som er tilgjengelig eller er mer enn 20 deltakere, ta kontakt på rockheim.post@mist.no
Pris: kr 60,- per deltaker. Gratis for lærere/ledsagere.
Slik er opplegget
Vi tilbyr opplegg tilpasset voksne i norskopplæring. Omviser bruker ord og begreper tilpasset gruppens nivå. Deltakerne blir kjent med populærmusikk og kultur i Norge fra 1950-tallet og framover. Hovedutstillingen på Rockheim er inndelt i tiår, og viser musikk og typiske gjenstander for hvert tiår.
Opplys gjerne om hvilket nivå deltakerne er på ved bestilling.
Opplegget kan også tilbys på engelsk. Det er mulig å ha med egen tolk
Rockheim/Geir Mogen
Om besøket
Møt opp i vestibylen
Ved ankomst kan gruppa møte opp i museets vestibyle og melde ankomsten ved billettluka, så kommer omviseren og møter dere. Sekker og yttertøy kan oppbevares i garderoben. Det er mulig å låse gjenstander inn i skap. Tilgang til toalett i 1., 5. og 6.etg. Om det er forhold i gruppen som er viktig å vite for omviseren, ber vi om at dere informerer om dette før opplegget starter.
Dere kan ta med matpakke
Matpakke kan spises i vestibylen om dere ønsker det. Om dere vil spise før eller etter omvisningen, er opp til dere, men det må være innenfor åpningstidene. Meld fra om dere vil spise.
Finn fram
Flere busser stopper i kort gåavstand til Rockheim. Buss nr. 25 går til Hurtigbåtterminalen. Buss nr. 21, 23 og 28 går til Pirbadet. Buss nr. 2, 10, 20, 24, 70, 75, 76 og 79 går til Trondheim S. Se atb.no for ruteinformasjon.